BE CURIOUS AND NEVER STOP TO LEARN

Elica is a company that operates in the area where I was born and bred and where I still live; it is highly demanding, dynamic and made of People. I feel that being a part of it is a privilege.

SELIA

Buyer ITALIA

Give a brief description of your role in the Elica Group
I joined Elica in 2007 when there was a merger with the company I used to work with, Turbo Air S.p.A.; I deal in Procurement and in particular I look after contracts for outsourced labour. When new operating systems are implemented I take part in the process development as owner of procurement.

What is the main added value that your work brings to the Elica Group
Achieving objectives brings added value. achieving them on time and with satisfaction offers great added value.

Which of the company values or commandments do you most identify yourself with?
Break down the walls of a bureaucratic mentality

Zobacz także

Justyna

Specjalista ds. logistyki

Podczas pracy mialam unikalna mozliwosc rozwiniecia moich umiejetnosci podejmowania decyzji w niezwykle dynamicznym srodowisku zarzadzania materialowego, co jest bardzo satysfakcjonujace.

Elizabeth

Quality auditor

Be helpful. I like helping people and if it isn´t enough I found who can do it.

NASZA HISTORIA

Poznaj naszą historię: od założenia w roku 1970 przez Ermanno Casoliego, aż do chwili obecnej. Poznaj w jaki sposób Elica stała się jednym z liderów w tym sektorze.

 

WIĘCEJ NA

ELICA LIFE

Świadomi tego, że „osiągnięcie doskonałości” nie jest możliwe, jeśli nie żyje się w potencjalnie idealnym miejscu pracy, opracowaliśmy program Elica Life.

 

WIĘCEJ NA

SIEDZIBY I ZAKŁADY

Nie zapominając nigdy o własnych korzeniach, nasza Grupa promuje rozwój kultury przedsiębiorstwa stający się coraz bardziej „glocal” (think global, act local).

 

WIĘCEJ NA