The quality of my finished product

Because it grants social statistics for better work performance and personal growth.

JOSÉ DE JESÚS

Laser & Punch Operator Mexico

Which is your role in Elica Group ?
I'm basically an operator who has knowledge to develop certain processes or work in different areas depending on the situation.

What is the added value that you contribute with your activity to Elica Group?
Time availability when required to achieve goals.

In which value or commandment of the company do you most identify?
"Identify and achieve new goals” because we have always many special features to recreate ideas together with more co-workers in order to achieve our goals. About the commandments which I identify is “To work by goals and try to achieve the impossible” for it so have some goals to achieve and fulfill our objectives to achieve good performance working.

Zobacz także

Marzia

Job Analysis Manager

I decided to work in Elica because it is a company that places a lot of emphasis on a person's “sense of belonging”, not to an abstract entity but to a “family”.

Jacopo

Testing & Reliability Manager Degree in Mechanical Engineering at Università degli Studi di Perugia

Working in such a large family that it embraces the whole world.

NASZA HISTORIA

Poznaj naszą historię: od założenia w roku 1970 przez Ermanno Casoliego, aż do chwili obecnej. Poznaj w jaki sposób Elica stała się jednym z liderów w tym sektorze.

 

WIĘCEJ NA

ELICA LIFE

Świadomi tego, że „osiągnięcie doskonałości” nie jest możliwe, jeśli nie żyje się w potencjalnie idealnym miejscu pracy, opracowaliśmy program Elica Life.

 

WIĘCEJ NA

SIEDZIBY I ZAKŁADY

Nie zapominając nigdy o własnych korzeniach, nasza Grupa promuje rozwój kultury przedsiębiorstwa stający się coraz bardziej „glocal” (think global, act local).

 

WIĘCEJ NA